هم افزایی | باورمندی | نوآوری


اولین کنفرانس ملی پلیمر در صنایع راه و ساختمان طی روزهای 28 و 29 اردیبهشت در سالن اجتماعات حضرت امام خمینی (ره) دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار شد.

در مراسم افتتاحییه این کنفرانس ابتدا دکتر محمد رضا مقبلی، رییس دانشکده مهندسی شیمی دانشگاه علم و صنعت ایران بعد از خیر مقدم به شرکت کنندگان، به معرفی توانمندی های این دانشکده برای شرکت کنندگان در کنفرانس پرداخت و گفت: این دانشکده اولین دانش آموخته مهندسی کشور را در سال 1314 به کشور معرفی کرد و در حال حاضر با حدود 30 عضو هیات علمی، سالیانه حدود 150 نفردر مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و ده نفر در مقطع دکترا دانش آموخته تحویل جامعه می دهد.

وی افزود: در حال حاضر این دانشکده 80 دانشجوی دکترا و 250 دانشجوی کارشناسی ارشد دارد و آمادگی دارد در حوزه فعالیت های مواد پلیمری و کامپوزیت ها به کمک سایر دانشکده هایی همچون مهندسی عمران، مکانیک، مواد و... مرکز تحقیقاتی در حوزه پلیمر را راه اندازی کند.

وی در پایان صحبت های خود از زحمات برگزار کنندگان کنفرانس تقدیر کرد.

در ادامه مراسم افتتاحیه، دکتر مسعود جمشیدی، دبیر اولین کنفرانس پلیمر در صنایع راه و ساختمان به ارایه گزارشی از روند برگزاری کنفرانس پرداخت و گفت: حدود 120 مقاله به دبیرخانه کنفرانس پلیمر در صنایع راه و ساختمان ارسال شد که قرار است 42 مقاله آن به صورت شفاهی و کمتر از 30 مقاله دیگر به صورت پوستر در دو روز برگزاری کنفرانس ارایه گردد.

برگزاری نمایشگاه عرضه توانمندی های داخلی در حوزه پلیمر و 15 کارگاه آموزشی از جمله برنامه های جنبی این کنفرانس است.

در ادامه مراسنم افتتاحیه دکتر شکرچی (معاون وزیر راه و شهرسازی و رییس مرکز تحقیقات راه،مسکن و شهر سازی)، دکتر مهدی نیکو منش حقیقی(رییس پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران) به ایراد سخنرانی پرداختند.


جریان سازی | پرورش جوانان | ارتباطات مستمر