پایگاه اطلاع رسانی سیدعلیرضا شجاعی

سخنگوی وزارت بازرگانی گفت همزمان با فرارسیدن ایام بزرگداشت محرم و با هدف تنظیم بازار بزودی تعداد مراکز عرضه‌کننده گوشت گرم در سطح تهران به 250 واحد خواهد رسید.

سیدعلیرضا شجاعی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا بابیان اینکه در حال حاضر 127 واحد توزیع‌کننده در سطح شهر تهران به توزیع گوشت گوساله اقدام می‌کنند، گفت: شهروندان می‌توانند با مراجعه به این مراکز گوشت مورد نیاز خود را هر کیلو 73 هزار ریال خریداری کنند.

وی همچنین گفت که لیست مراکز توزیع‌کننده گوشت بر روی وب‌سایت بازرگانی استان تهران قابل مشاهده است. شجاعی با اشاره به روند صعودی تعداد دام ذبح‌شده،‌ گفت: تعداد دام‌های ذبح‌شده در روزهای اخیر از 19 به 80 رسید و در زمان حاضر به 250 راس رسیده است.

سخنگوی وزارت بازرگانی افزود: ‌تا زمان حاضر تعداد دام‌های ذبح‌شده به 825 راس گوساله رسیده است.

شجاعی تصریح کرد: در آینده‌ای نزدیک تعداد دام‌های ذبح‌شده در تهران روزانه به 400 راس دام می‌رسد.

به گزارش ایرنا، ‌براساس دستورالعمل هیات دولت در دو هفته پیش تنظیم بازار مواد پروتئینی به وزارت بازرگانی بازگردانده شد. مردادماه سال 86 و براساس درخواست وزیر جهاد کشاورزی وقت تنظیم بازار مواد پروتئینی از وزارت بازرگانی به وزارت جهاد کشاورزی واگذار شد.

شجاعی همچنین گفت که به زودی لیست مراکز توزیع‌کننده گوشت گرم بر روی وب‌سایت شبکه اطلاع‌رسانی بازرگانی ایران (شابا) قرار می‌گیرد. وی این نکته را نیز یادآورشد در روزهای اخیر اساسی تعدادی عمده‌ای از واحدهای عرضه‌کننده در رسانه‌های کثیرالانتشار منعکس شده است.

سخنگوی وزارت بازرگانی درباره تفاوت نرخ مواد پروتئینی عرضه‌شده در سطح بازار به ویژه گوشت، ‌گفت: ‌هر چند که تفاوت قیمت براساس عرضه و تقاضا ایجاد شده اما باید توجه داشت که میان دو مقوله گرانی و گران‌فروشی باید تفاوت قائل شد.

به گفته شجاعی، ‌کیفیت و ‌بسته‌بندی از جمله تفاوت‌های نرخ گوشت عرضه‌شده در سطح شهر تهران را در بر می‌گیرد.

وی درباره نحوه نظارت بر واحدهای عرضه گوشت در تهران نیز گفت:‌ فعالیت‌های نظارتی همزمان با توزیع توسط گشت‌های مشترک سازمان حمایت با تعزیرات حکومتی در حال انجام است.

شجاعی با تصریح براینکه تاکنون تعدادی از واحدها جریمه و تعدادی نیز پلمپ شده‌اند، ‌گفت: ‌نظارت بر توزیع همچنان ادامه دارد.

پیوندهای مرتبط
sigplus

سید علیرضا شجاعی، معاون اسبق برنامه‌ریزی وزارت صنعت، معدن و تجارت، از مؤسسان کانون دانشجویان مهندسی صنایع ایران و سرپرست آن و از بنیانگذاران و متولیان تشکیل انجمن مهندسی صنایع ایران، عضو هیأت مدیره و دبیر آن به شمار می رود. وی از دانش آموختگان دبیرستان علوی، دانشگاه علم و صنعت ایران و هم اکنون دانشجوی دکتری دانشگاه دفاع ملی، مدیر دوره های تخصصی و کاربردی و مدرس سازمان مدیریت صنعتی و نیز نایب رئیس و دبیر انجمن مهندسی صنایع ایران و عضو هیأت مدیره شورای انجمن‌های علمی ایران می باشد